www.mehraban-mablogfa
فرهنگي 
پيوندهای روزانه
 

رئیس کمیته امداد فاروج گفت: درآمدهای ناشی از مشارکت های مردمی در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در پارسال 35 درصد افزایش یافته است.

حسن علی عاقبتی افزود: بخشی از فعالیت های کمیته امداد با استفاده از کمک های مردمی در قالب صدقات، اجرای طرح های برکت، احسان دانش آموزی، جشن نیکوکاری و... انجام می شود.

وی مجموع کمک های جمع آوری شده در این بخش را 201 میلیون و505 هزارو370 ریال ذکر نمود وافزود: از محل صندوق صدقات در سه ماهه اول امسال 180میلیون و770هزارو470 ریال جمع آوری شده است که درمقایسه با مدت مشابه در پارسال 40 درصد افزایش داشته است.

وی از رشد 40 درصدی جمع آوری وجوهات اکرام ایتام نسبت به سال پارسال خبرداد وافزود: امسال 153 میلیون و 311 هزار ریال دراین بخش جمع آوری شده است ومجموع وجوهات امانی جمع آوری شده امسال 155 میلیون و86 هزارو 700 ریال است.

وی تعداد ایتام شهرستان را 850 نفر وتعداد حامیان ایتام شهرستان را 770 نفر ذکر نمود وافزود: 240 نفر از حامیان از خراسان شمالی ومابقی از تهران ودیگر استان های کشور می باشند.

در شهرستان 50 هزارنفری فاروج 7 هزارو 417 نفر مدد جوی کمیته امداد می باشند.

کد: 7187

[ دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 ] [ 9:1 قبل از ظهر ] [ مهربان ]
فاروج رتبه اول مسابقات پرورش اندام استان را کسب کرد.

رئیس اداره تربیت بدنی فاروج گفت: تیم فاروج در مسابقات پرورش اندام استان که به میزبانی فاروج برگزار شد با کسب 6 طلا رتبه اول استان را کسب کرد.

مجتبی حسین پوران افزود: این مسابقات در رده سنی جوانان وبزرگسالان به ترتیب در 4 و8 وزن به مدت یک روز برگزارشد.

وی تعداد شرکت کنندگان را 60 نفر از شهرستان های استان ذکر نمود وافزود: جوانان در وزن های 60،65، 70، 75 کیلو وبزرگسالان در وزن های 60، 65، 70، 75، 80، 85، 90و+95 کیلوگرم باهم رقابت کردند.

وی تصریح کرد: در این رقابت ها فاروج با 6 طلا ،بجنورد با 4 طلا وگرمه با 2 طلا به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب نمودند.

وی تعداد ورزشکاران فعال در این رشته ذر فاروج را یکصد نفر ذکرنمود وافزود: در این رقابت ها 12 ورزشکار فاروجی در هردو رده با هم رقابت کردند.

[ شنبه بیست و ششم تیر 1389 ] [ 11:5 قبل از ظهر ] [ مهربان ]
 

شطرنج باز فاروجی در جشنواره استانی شطرنج که به میزبانی فاروج برکزارشد با شکست حریفان رتبه اول را کسب کرد.

رئیس فدراسیون شطرنج خراسان شمالی در اختتامیه این جشنواره گفت: امیدواریم با افزایش کمی وکیفی مسابقات  سطح بازی شطرنج بازان  استان وبه تبع آن شهرستان ها بالاتر رود واستان به جایگاه مناسبی در کشور در این رشته برسد.

سیامک ساعدی ، سطح ونحوه برگزاری مسابقات را مطلوب  ارزیابی کرد وافزود: خارج کردن مسابقات از مرکز استان وبرگزاری آن در سطح شهرستان ها در تقویم  کار فدراسیون شطرنج برای ایجاد انگیزه بیشتر  برای هیئت های شهرستانی انجام پذیرفته است.

وی هیئت شطرنج فاروج را یکی از هیئت های فعال استان ذکر نمود وافزود: استعداد ها و پتانسیل های خوبی در این رشته در فاروج هست که باید با برنامه ریز ی مناسب باید جهت دهی شوند.

رئیس هیئت شطرنج  فاروج گفت:سهمیه حضور شرکت کنندگان در این رقابت 31 نفر بود که 21 نفر از شهرستان های  بجنورد ، شیروان ،مانه وسملقان  وفاروج باهم رقابت کردند.

غلامرضا امین زاده فاروجی افزود: این رقابت ها به روش سوئیسی وبا تایم یک ساعهت بعلاوه  10ثانیه فیشر   برگزار شد

وی تعداد شرکت کنندگان فاروجی در این رقابت ها را 6 نفر ذکر نمود وافزود: در پایان این رقابت ها میلاد رستمیان از فاروج ، مازیار باقری از شیروان ، علی قدیمی از بجنورد ،رنجبر از فاروج ،داوود حسن زاده از شیروان ، وعلی فیروزی از فاروج به ترتیب رتبه اول تا ششم را کسب نمودند.

وی تصریح کرد: این مسابقات انتخابی استان برای حضور در قابت های شطرنج مشهد در نیمه اول مرداد ماه امسال بود

به گزارش خبرنگار ما در این مراسم با اهدائ لوح وجوایز از ورزشکاران برتر تقدیر شد ورئیس تربیت بدنی فاروج کمک 5 میلیون ریالی ورئیس فدراسیون شطرنج کمک 2 میلیون ریالی به هیئت شطرنج وعده داد.

 

 

 

[ شنبه بیست و ششم تیر 1389 ] [ 10:17 قبل از ظهر ] [ مهربان ]
مسئول پزشک قانونی فاروج گفت: پزشک قانونی فاروج بعد از تفکیک خراسان شمالی فقط با یک پست پزشک معاینات برای فاروج ایجاد ودر حال حاضر هم با همان فعالیت می کند.

دکتر رضا رجب پورافزود:پزشک قانونی مظهر بکارگیری علم ودانش برای کشف حقیقت وگسترش عدالت است.

وی تصریح کرد: پزشک قانونی اهرم توانمند کارشناسی قضایی است و30 تا40 درصد پرونده ها نیاز به نظرات پزشک قانونی دارد اما نبود نیروی انسانی وامکانات وسایت اداری فعالیت ها را محدود می کند.

وی با اشاره به عضویت پزشک قانونی در شورای بهداشت ،ستاد حوادث غیرمترقبه و ... در شهرستان های استان افزود: درفاروج به جایگاه پزشک قانونی برای عضویت در این ستادها بها داده نشده است.

وی با اشاره به افتتاح سالن تشریح در هفته قوه قضائیه در شهرستان افزود: با افتتاح این سالن در مرگ های مشکوک دیگر نیازی به اعزام اجساد به مرکز استان نیست وفعالیت های لازم در سطح شهرستان انجام می شود.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است
[ سه شنبه بیست و دوم تیر 1389 ] [ 2:19 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
شهردار فاروج گفت: نهضت پیاده روسا زی در شهر تازه تاسیس تیتکانلو با مشارکت مردم اجرا می شود.

حسن مهربان در گفتگو با خبرنگار ماگفت: با خریداری دستگاه موزائیک سازی و ارائه آموزش های لازم به نیروها، شرایط برای پیاده روسازی 4 خیابان اصلی شهر تیتکانلو به پایان برسد.

وی از انجام یکسان سازی ورنگ آمیزی اماکن تجاری وجداول شهرتیتکانلو خبر داد وافزود: ایجاد ایستگاه آتش نشانی ، روکش آسفالت چهار خیابان اصلی شهر، جمع آوری آبهای سطحی ،بهسازی محیط گلزار شهدا وایجاد فضای سبز از فعالیت های پیش روی شهرداری تیتکانلواست.

وی از تامین سه دستگاه مینی بوس از محل اعتبارات هزینه های جاری برای شهرتیتکانلو خبرداد وافزود: یکی ازدستگاهها به بخش خصوصی برای فعالیت در این محور واگذار شده است.

وی تشکیل انجمن اسلامی مذهبی روح الله رابرای برنامه ریزی در خصوص کلیه برنامه های فرهنگی سطح شهر در منا سبت ها واعیاد برای پیشبرد اهداف اعتقادی مردم ذکرنمود.

وی از تخریب 50 درصد فرسوده شهر از سوی شهردا ری وبارضایت مالکان خبرداد وافزود: 400 نفر در شهر تیتکانلو برای مسکن مهر ثبت نام کرده اند تا از تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده برخوردار شوند.

وی مهمترین مشکل شهر را تغییر وتحولات آب شرب روستایی به شهری ذکر نمود وافزود: انشعابات ولوله کشی های مربوط به سال 68  وفرسوذه می باشدوبرای استفاده درست وبهینه از آب شرب باید در سطح شهر فرهنگ سازی شود.

وی استفاده از آب آ شامیدنی برای مصارف دام وآبیاری سبزیجات رازمینه ساز بروزمشکل کمبودآب ذکرنمود.

مهربان از آغاز ممیزی املاک برای نظارت بیشتر به حیطه شهری وساخت وسازها خبردادوافزود: با تخصیص اعتبار از طریق شهرستان فعالیت های تهیه طرح جامع شهر آغاز شود.

شهرتیتکانلوبراساس آمارخانه بهداشت 4هزارو250 نفر جمعیت دارد.

 

 

 

 
[ سه شنبه بیست و دوم تیر 1389 ] [ 1:31 بعد از ظهر ] [ مهربان ]

 

 رئیس اداره ارشاد فاروج گفت: پایگاههای اوقات فراغت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فاروج در سال 89 با افزایش سه برابری از 4 پایگاه به 15 پایگاه رسیده است.

علی اصغر نودهی افزود : اوقات فراغت  بهترین زمان برای ارائه آموزش های مورد نیاز جوانان ونوجوانان با استفاده از دانش روز وشیوه های با نشاط وخلاقانه است

وی خاطرنشان کرد: امسال آموزش خطاطی  وهنرهای تجسمی  و فعالیت های قرآنی  وادبی برنامه ریزی شده است.

وی افزود:تعداد 10 پایگاه در سطح شهرفاروج و تیتکانلو و همچنین 5 پایگاه در سطح روستاهای شهرستان مستقر می باشند که جوانان و نوجوانان شهرستان می توانند با مراجعه به پایگاههای اوقات فراغت مستقر در سطح شهر و روستا در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نمایند..

وی افزایش پایگاههای غنی سازی اوقات فراغت  را در راستای جذب بیشتر  جوانان و نوجوانان  ذکرنمود وتصریح کرد: تا با استفاده از   برنامه های متنوع آموزشی این پایگاهها از گرایش به معضلات جامعه اعم از مواد مخدر و فساد اخلاقی و اجتماعی پرهیز نمایند.
شهرستان فاروج در ۹۰ کیلومتری بجنورد واقع شده است.
کد: ۷۱۸۷
+ نوشته
[ چهارشنبه شانزدهم تیر 1389 ] [ 4:32 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
جلسه توجیهی اعضای ستاد ارزیابی عملکرددستگاهها ی فاروج با حضور فرماندار فاروج برگزارشد.

فرماندار فاروج گفت:این ستاد باید دستگاهها را ارزشیابی کند نه مدیر ودر این ارزیابی با نیت های پاک وبه دور از غرض ورزی باید انجام شود.

سیدعبدالله ارجائی  ، جشنواره شهید رجائی را فرصتی برای معرفی دستگاههای پرتلاش وتوانمند ذکر نمود وافزود: همه در مقابل فعالیتی که انجام می دهیم باید پاسخگوباشیم وباید در این سنجش ، متعهدانه در حفظ آبروی افراد تلاش شود.

وی رعایت زمانبندی های انجام شده برای مراحل ارزیابی را از اعضا خواستار شد وافزود: فرصت برگزاری این جشنواره از اول تا 4 شهریوراست که امیدواریم ستاد ارزیابی عملکرد شهرستان با تلاش ودقت شرایط برگزاری این جشنواره را به شکل مطلوب فراهم کنند .دراین نشست غلاحسین براتزاده بعنوان جانشین ستاد انتخاب شد.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است.

[ چهارشنبه شانزدهم تیر 1389 ] [ 2:4 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
جلسه توجیهی اعضای ستاد ارزیابی عملکرددستگاهها ی فاروج با حضور فرماندار فاروج برگزارشد.

فرماندار فاروج گفت:این ستاد باید دستگاهها را ارزشیابی کند نه مدیر ودر این ارزیابی با نیت های پاک وبه دور از غرض ورزی باید انجام شود.

سیدعبدالله ارجائی  ، جشنواره شهید رجائی را فرصتی برای معرفی دستگاههای پرتلاش وتوانمند ذکر نمود وافزود: همه در مقابل فعالیتی که انجام می دهیم باید پاسخگوباشیم وباید در این سنجش ، متعهدانه در حفظ آبروی افراد تلاش شود.

وی رعایت زمانبندی های انجام شده برای مراحل ارزیابی را از اعضا خواستار شد وافزود: فرصت برگزاری این جشنواره از اول تا 4 شهریوراست که امیدواریم ستاد ارزیابی عملکرد شهرستان با تلاش ودقت شرایط برگزاری این جشنواره را به شکل مطلوب فراهم کنند .دراین نشست غلاحسین براتزاده بعنوان جانشین ستاد انتخاب شد.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است.

[ چهارشنبه شانزدهم تیر 1389 ] [ 2:1 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
 

معاون فرماندار فاروج گفت: شناخت بیشتر جوانان امروزی از منش ورفتار جوانان دوران جنگ والگو گیری از آنان بهترین خروجی  اردوهای راهیان نور است

غلامحسین براتزاده با اعلام این مطلب در جلسه پشتیبانی راهیان نور غرب کشورگفت: اعزام کاروان های راهیان نور با رویکرد فرهنگی واسلامی است  واین زمان فرصت مناسبی برای افزایش معرفت افراد بویژه دانش آموزان اعزامی نسبت به ارزش ها وآرمان های انقلاب و اسلام است.

وی تصریح کرد: دست اندر کاران ومسئولان کاروان ها با علم وبینش خود وارائه برنامه های با نشاط وپر محتوا در طول سفر می توانند نقش تاثیر گذاری داشته باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه وبسیج فاروج گفت: هدف از این اردوها آشنایی جوانان با 8 سال دفاع مقدس ومحکم شدن ارتباط آنان با انقلاب وارزش هاست.

جمشید محمدی افزود: هرچه شناخت جوانان از نظام وانقلاب بیشتر شد ، آگاهانه تر در مقابل توطئه های دشمنان می ایستند.

وی سهمیه شهرستان را برای اعزام 400 نفر ذکرنمود وافزود: تاکنون بیش از یکصد نفر برای اعزام ثبت نام نموده اند واین اردو به مدت 6 روز به طول می انجامد.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است.

کد: 7187

[ چهارشنبه شانزدهم تیر 1389 ] [ 1:46 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
 

فرماندار فاروج در جلسه شورای مسکن شهرستان فاروج گفت: در بحث نوسازی وبهسازی بافت فرسوده شهرستان اقدام موثری نگرفته و80 درصد بافت شهرستان نیاز به بهسازی ونوسازی دارد.

سید عبدالله ارجائی  با اشاره به تخصیص یکصد  سهمیه از سوی وزیر مسکن برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرافزود: با توجه به اینکه این یکصد سهمیه با شرایط مسکن مهر است باید اطلع رسانی مناسب انجام تا مردم از این فرصت استفاده کنند.

وی با اشاره به افزایش محدوده شهر تا پایان زمین مسکن فرهنگیان در جلسه کارگروه مسکن وشهرسازی استان افزود: با تشکیل کمیسیون ماده 5 ، کمیسیون تبصره ماده یک قانون حفظ کاربری وتشکیل جلسه مجمع عمومی مسکن فرهنگیان وارائه  صورتجلسه آن ، روند فعالیت های مسکن مهر شهرستان سرعت بیشتری می یابد.

وی خاطرنشان کرد: از 450 قطعه 150 متری مسکن مهر فرهنگیان ومهر شهرستان 225 قطعه مربوط به فرهنگیان شهرستان است که کل واحدها وقطعات با تراکم متوسط 3 طبقه روی پیلوت ساخته می شود.

وی تصریح کرد: قطعات مسکن مهر به 3 نفرومسکن فرهنگیان به 2 نفر واگذار می شود.

در این جلسه تطبیق نقشه تهییه شده شهر با نقشه ثبتی ، اطلاع رسانی کامل برای جذب متقاضیان ساخت مسکن در بافت فرسوده وامضای توافق نامه بین بنیاد مسکن ، بانک مسکن وسازمان نظام مهندسی برای کسر مخارج تهیه نقشه از قسط اول وام مسکن مصوب شد.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است.

کد: ۷۱۸۷

[ چهارشنبه شانزدهم تیر 1389 ] [ 1:15 بعد از ظهر ] [ مهربان ]

 

 

داستان کوتاه رقص ماهی ها اثر رضا نبوی نویسنده جوان شهرستان فاروج به جشنواره ملی جوان ایرانی راه یافت

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی عنوان کرد : داستان کوتاه ((رقص ماهی ها ))علاوه براینکه به جشنواره ملی جوان ایرانی ارسال شده، این اثر به صورت فیلم کوتاه به کارگردانی این هنرمندجهت شرکت در جشنواره منطقه ای سینمای جوان بیرجند نیزارسال شده است .

علی اصغر نودهی افزود : این هنرمند خوش ذوق فاروجی هرچند با کمبودامکانات سمعی و بصری در انجمن سینمای شهرستان مواجه است ولی با کمترین امکانات توانسته در جشنواره های دانش آموزی کشور بعنوان ادیب و پژوهشگر برگزیده کشور (در سال 86 شهرستان شیراز )و فیلم ساز برگزیده کشور ( درسالهای 87و88  شهرستان نیشابور) انتخاب شوند.

وی یادآور شد :  نماهنگ سرزمین مادری  اثر دیگر این هنرمند جوان به تازه گی به بیست وهفتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزان کشور راه یافته است

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما در آینده ای نزدیک شاهد رشد و شکوفایی هنرمندان شهرستان در تمام زمینه های فرهنگی و هنری در سطح استان و کشور باشیم.

 

[ سه شنبه پانزدهم تیر 1389 ] [ 10:20 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
 
 
 
 

طرح قرآنی 1444با هدف آشنایی با روخوانی ، روانخوانی و ترجمه ومفاهیم سوره مبارکه کهف در شهرستان فاروج آغاز شد.

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی فاروج گفت:  طرح 1444 در یک هزار و چهارصد وچهل و چهار مین سال نزول قرآن کریم با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان با روخوانی روانخوانی وترجمه و مفاهیم سوره مبارکه کهف در اوقات فراغت 89 برگزار می شود .

یدالله احمدی افزود : سه کلاس 1444 سهمیه شهرستان فاروج است که به موسسات قرآنی واگذار شده و کلاسها از اول تیرماه آغاز شده است .
وی تصریح کرد :  این طرح با استقبال زیاد نوجوانان و جوانان مواجه شده است . و قبولشدگان در کلاسها در قرعه کشی این طرح شرکت داده شده و برای آنها گواهینامه صادر خواهد شد . اسلامی، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی فاروج گفت:  طرح 1444 در یک هزار و چهارصد وچهل و چهار مین سال نزول قرآن کریم با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان با روخوانی روانخوانی وترجمه و مفاهیم سوره مبارکه کهف در اوقات فراغت 89 برگزار می شود .
وی تصریح کرد :  این طرح با استقبال زیاد نوجوانان و جوانان مواجه شده است . و قبولشدگان در کلاسها در قرعه کشی این طرح شرکت داده و برای آنها گواهینامه صادر خواهد شد

 

 

 

 

 

 
[ سه شنبه پانزدهم تیر 1389 ] [ 9:45 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
 
 طرح قرآنی 1444 در فاروج
 

طرح قرآنی 1444با هدف آشنایی با روخوانی ، روانخوانی و ترجمه ومفاهیم سوره مبارکه کهف از اول تیرماه  در شهرستان فاروج آغاز شد.

 

 
آغاز طرح قرآنی 1444 در فاروج
 

طرح قرآنی 1444با هدف آشنایی با روخوانی ، روانخوانی و ترجمه ومفاهیم سوره مبارکه کهف از اول تیرماه  در شهرستان فاروج آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی فاروج گفت:  طرح 1444 در یک هزار و چهارصد وچهل و چهار مین سال نزول قرآن کریم با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان با روخوانی روانخوانی وترجمه و مفاهیم سوره مبارکه کهف در اوقات فراغت 89 برگزار می شود .

یدالله احمدی افزود : سه کلاس 1444 سهمیه شهرستان فاروج است که به موسسات قرآنی واگذار شده و کلاسها از اول تیرماه آغاز شده است .

وی تصریح کرد :  این طرح با استقبال زیاد نوجوانان و جوانان مواجه شده است . و قبولشدگان در کلاسها در قرعه کشی این طرح شرکت داده شده و برای آنها گواهینامه صادر خواهد شد . اسلامی، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی فاروج گفت:  طرح 1444 در یک هزار و چهارصد وچهل و چهار مین سال نزول قرآن کریم با هدف آشنایی نوجوانان و جوانان با روخوانی روانخوانی وترجمه و مفاهیم سوره مبارکه کهف در اوقات فراغت 89 برگزار می شود .

یدالله احمدی افزود : سه کلاس 1444 سهمیه شهرستان فاروج است که به موسسات قرآنی واگذار شده و کلاسها از اول تیرماه آغاز شده است .

وی تصریح کرد :  این طرح با استقبال زیاد نوجوانان و جوانان مواجه شده است . و قبولشدگان در کلاسها در قرعه کشی این طرح شرکت داده شده و برای آنها گواهینامه صادر خواهد شد .

[ سه شنبه پانزدهم تیر 1389 ] [ 9:37 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
 در بازدید سرزده فرماندار فاروج ، رئیس اداره غله ورئیس جهاد کشاورزی فاروج از مراکز آزاد و دولتی خرید گندم پنج پرونده تخلفی تشکیل شد.

فرماندار فاروج در حاشیه این بازدید به خبرنگار ما گفت :در بررسی های انجام شده خرید گندم های غیر استاندارد از سوی بعضی علافان مشاهده شد و در این راستا پرونده های تخلفی تشکیل وبه کمیسیون تعزیرات گندم وآرد ونان شهرستان ارائه شد.

سید عبدالله ارجائی افزود: بیشترین غش مربوط به مخلوط شدن گندم با جو ،چاودار وبذرهاب مختلف از 30 درصد تا 50 درصد بود واز سویی در بعض مراکز خرید آزاد گندم های سن زده ودارای ساهه نیز مشاهده شد.

وی با اشاره به اهمیت تفکیک ارقام گندم تصریح کرد: گندم مرغوب وآبی باید از گندم نامرغوب ودیم جدا نگهداری شود تا در محل مناسب خود به مصرف ومردم از مزایای مرغوبیت "آن برخوردار شوند.

کد:۷۱۸۷

[ دوشنبه چهاردهم تیر 1389 ] [ 1:8 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
برگزاری کلاس های قرآنی در رشته های روخوانی وروانخوانی در 8 خانه قرآن روستاهای شهرستان فاروج آغاز شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فاروج گفت: 160 نفر در قالب طرح نهضت قرآن آموزی از کلاس های قرآن در طول تابستان در شهرستان استفاده می کنند.

حجت الاسلام محمود عزیزی ، برگزاری کلاس های قرائت سطح (3) ، حفظ سطح (1) پیش دبستانی ، مفاهیم سطح یک تا سه ودوره آموزشیاری قرآن را از دیگر فعالیت های قرآنی در طول تابستان ذکر نمود وافزود: امسال دوره آموزشی مربیان پیش دبستانی قرآن در موسسه قرآنی شهرستان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: کلاس طرح 1444 درسه پایگاه در شهرهای فاروج ، تیتکانلو وروستا ی مایوان با محوریت سوره کهف در رشته های روخوانی ، روانخوانی ودرک مفاهیم نیز انجام می شود.

.شهرستان فاروج در ۹۰ کیلومتری بجنورد واقع شده است.
[ دوشنبه چهاردهم تیر 1389 ] [ 12:35 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
برگزاری کلاس های قرآنی در رشته های روخوانی وروانخوانی در 8 خانه قرآن روستاهای شهرستان فاروج آغاز شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فاروج گفت: 160 نفر در قالب طرح نهضت قرآن آموزی از کلاس های قرآن در طول تابستان در شهرستان استفاده می کنند.

حجت الاسلام محمود عزیزی ، برگزاری کلاس های قرائت سطح (3) ، حفظ سطح (1) پیش دبستانی ، مفاهیم سطح یک تا سه ودوره آموزشیاری قرآن را از دیگر فعالیت های قرآنی در طول تابستان ذکر نمود وافزود: امسال دوره آموزشی مربیان پیش دبستانی قرآن در موسسه قرآنی شهرستان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: کلاس طرح 1444 درسه پایگاه در شهرهای فاروج ، تیتکانلو وروستا ی مایوان با محوریت سوره کهف در رشته های روخوانی ، روانخوانی ودرک مفاهیم نیز انجام می شود.

.شهرستان فاروج در ۹۰ کیلومتری بجنورد واقع شده است.
[ دوشنبه چهاردهم تیر 1389 ] [ 12:34 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
از زمان آغاز  برداشت گندم تاکنون 45 درصد از گندم زیر کشت برداشت واز سوی اداره غله وشرکتهای تعاونی تولید خریداری شده است.

رئیس جهاد کشاورزی فاروج به خبرنگار ما گفت: سطح زیر کشت گندم آبی شهرستان 6 هزارو 400 هکتار ، دیم 12 هزار هکتار وجو آبی شهرستان 4 هزار هکتار می باشد.

عباس حیدری پیش بینی خرید گندم آبی مازاد بر نیاز شهرستان را 23ال هزار تن وجو را 5 هزار تن ذکر نمود وافزود: در جلسه کمیته خرید گندم شهرستان مصوب شد سازمان تعاون فقط جو واداره غله وشرکت های تعاونی تولید شهرستان فقط گندم تولیدی را خریداری نمایند.

وی میزان خرید گندم از سوی شرکتهای تعاونی تولید شهرستان را 5 هزارو 500 تن واداره غله  را 17 هزار تن پیش بینی کرد وافزود: یک هزار تن از کندم برای تولید بذر به شرکت خدمات بذر استان ارسال می شود.

وی ظرفیت انبار های فنی ومسقف شهرستان را 8 هزار تن ذکر نمود وافزود: مابقی تولید گندم وج شهرستان به سایر شهرستان های استان وخراسان رضوی حمل می شود.

وی تصریح کرد: امسال تلاش بر خریداری گندم وجو از کشاورزان بویژه خرده مالکین در روستاهای دور افتاده بصورت تضمینی بوده تا دست افراد سودجو از این چرخه کوتاه شود

کد: ۷۱۸۷

[ دوشنبه چهاردهم تیر 1389 ] [ 12:23 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
امسال سهمیه  شهرستان فاروج در بسیج سازندگی 45 هزار نفر روز است که از این میزان برای طرح هجرت (3) ده هزار نفر روز پیش بینی شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه وبسیج فاروج در افتتاح طرح هجرت (3) در جمع دانش آموزان گفت: هدف از اجرای طرح هجرت ، ترویج فرهنگ کار وخدمت رسانی است تا این فرهنگ در دانش آموزان نهادینه شود.

سرهنگ جمشید محمدی افزود: 42 مدرسه عرصه فعالیت طرح هجرت (3) شهرستان است که امیدواریم دانش آموزان  با اجرای فعالیت های مربوط به این مدارس به مهارت در رشته های مختلف دست یابند.

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش فاروج گفت: سال گذشته در قالب طرح هجرت 27 آموزشگاه شهرستان بهسازی وزیبا سازی شد.

مهدی قسمتی افزود: نتایج مثبت فعالیت های این طرح در سال گذشته شرایط را برای اجرای این طرح در مدارس بیشتر فراهم نمود.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد این طرح امور فرهنگی است ودر کنار فعالیت های عمرانی برنامه های فرهنگی برای دانش آموزان اجرا می شود.

وی با اشاره به مهیا شدن شرایط برای اعزام 400 دانش آموز در قالب راهیان نور به مناطق غرب کشور افزود: نیمی از هزینه های اعزام را آموزش وپرورش تامین می کند تا دانش آموزان بیشتری شرایط استفاده از این اردوها را داشته باشند.

شهرستان فاروج در ۹۰ کیلومتری بجنورد واقع شده است.

کد: ۷۱۸۷

[ دوشنبه چهاردهم تیر 1389 ] [ 12:8 بعد از ظهر ] [ مهربان ]
اولین جلسه ستاد صیانت از امنیت عمومی وحقوق شهروندی با محوریت تشکیل کمیته وکارگروه با حضور مدیران شهرستان فاروج تشکیل شد.

امام جمعه فاروج گفت: ارزش های اسلامی امنیت و آرامش روحی را بهمراه می آورد وهرچه پررنگ تر شدن آن در ابعاد مختلف زندگی  افراد جامعه بسیاری از معضلات  وآسیب های اجتماعی را رفع می کند.

حجت الاسلام محمد جواد شریعتی نژاد افزود: امروز دنیای غرب برای رهایی از یاس وپوچی به دنبال دست یابی به ارزش های دینی واخلاقی هستند وگرایش روز افزون به اسلام مصداق بارز این امر است.

فرماندار فاروج گفت: باید از بطن چنین جلساتی راهکارهای فرهنگی استخراج تا معضلات و مشکلات اخلاقی واجتماعی رفع شد.

سیدعبدالله ارجائی افزود: نگاه به این نشست ها باید نگاه حفظ ارزش های لازم باشد تا با استفاده از برون داد این جلسات که رسیدن به راهکارهای کاربردی است مشکل یا معضل فرهنگی رفع شود.

شایان ذکر است در این جلسه 4 کمیته تشکیل تا فعالیت های ستاد در قالب این کمیته ها انجام شود.

شهرستان فاروج در ۹۰ کیلومتری بجنورد واقع شده است.

کد: ۷۱۸۷

[ دوشنبه چهاردهم تیر 1389 ] [ 11:44 قبل از ظهر ] [ مهربان ]

سرپرست دامپزشکی فاروج گفت: طی سه ماهه امسال 505 کیلو فرآوردههای خام دامی تاریخ منقضی و فاسد ، کشف وضبط وشد.

دکتر سید رضا شعاع الحسینی افزود: در خرداد ماه امسال 280 کیلو ودر دو ماهه اول سال 225 کیلو فرآورده های خام دامی فاسد کشف ومعدوم شد.

وی از معرفی یک متخلف به مراجع قضایی در این خصوص خبر داد وافزود: با برقراری گشت های مشترک با تعزیرات وبازرگانی ماهانه بیش از پانصد مورد بازدید وبازرسی توسط کارشناسان دامپزشکی از واحدهای تحت پوشش انجام می شود.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است

[ چهارشنبه نهم تیر 1389 ] [ 9:37 قبل از ظهر ] [ مهربان ]

رئیس دادگستری فاروج به خبرنگار ما گفت: اعتیاد یکی از دلایل مهم پرونده های خانوادگی وارده به دادگستری وطلاق در شهرستان است.

رضا امامی راد با اشاره به تشکیل 438 پرونده دعاوی خانوادگی از تیرماه پارسال تا تیر ماه امسال به خبرنگار ما گفت: از این تعداد برای 124 مورد حکم طلاق صادر شده است.

وی ، اعتیاد ، ازدواج درسنین پایین بویژه در روستاهای شهرستان وازدواج با اتباع خارجی را از دلایل مهم طلاق در شهرستان ذکر نمود وافزود: نتایج اجتماعی بعد از طلاق برای فرزندان وزنان بی سرپرست مشکلات اساسی تر ایجاد می نماید که باید در راستای رفع مشکات منجر به طلاق از سوی نهادهای مختلف تلاش شود.

وی تصریح کرد: رفع اختلاف خانوادگی بوسیله افراد با تجربه و در روستاها از طریق شوراها می توانندمانع تشکیل پرونده شودودر راستای حفظ چهارچوب خانواده گام م.ثری است.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است.

[ چهارشنبه نهم تیر 1389 ] [ 9:23 قبل از ظهر ] [ مهربان ]

فرماندار فاروج  گفت: ساخت استخر فاروج با اعتبار 2/1 میلیاردسه سال بطول می انجامد.

سید عبدالله ارجایئ با اعلام این مطب افزود: برای ساخت استخر فاروج هرسال 400 میلیون تومان از محل اعتبارات استان با مسئولیت ادارهکل تربیت بدنی هزینه می شود.

وی تصریح کرد: جانمایی مکان استخر انجام ودر مرحله انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل تربیت بدنی استان ومعاونت برنامه ریزی است که به محض ابلاغ موافقت نامه عملیات انتخاب پیمانکار واجرای طرح آغاز می شود.

شهرستان 50 هزارنفری فاروج فاقد استخر می باشد.

کد: 7187

[ چهارشنبه نهم تیر 1389 ] [ 9:7 قبل از ظهر ] [ مهربان ]

.فرماندار فاروج گفت: ستاد دائمی غنی سازی اوقات فراغت فاروج برای برنامه ریزی فعالیت های غنی سازی اوقات فراغت درطول سال یرای اولین بار در سطح استان در فاروج تشکیل شد.

سید عبدالله ارجائی با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: یکی از نیازهای اساسی وحیاتی هرانسان اوقاتفراغت است که با توجه به ساختار وجودی انسان باید به آن توجه ویژه ای شود.

وی، جاذبه ، غنی سازی وپرهیز از موازی کاری را سه رویکرد ستاد ذکر نمود وافزود: با تعیین یکی از نیروهای فرهنگی وفعال شهرستان برای ستاد به دنبال هرچه غنی ترشدن فعالیت ها در اوقات فراغت میباشیم.

وی امسال ، آموزش وپرورش را مسئول فعالیت های ستاد ذکر نمود وافزود: تشکیل 8 کمیته  (ورزشی ،گردشگری ، تفریحات سالم ) ، (علمی ،پژوهشی و کتابخوانی ) ، مهارت آموزی ، اردوهای جهادی ، کمیته بهداشتی ،امدادی ، بحرانی و کمیته تقویت بنیه درسی ،امور دینی و کمیته فرهنگی وهنری را با عضویت ادارات ونهادها ی مربوطه برای هرچه بهتر برگزار شدن فغالیت های غنی سازی اوقات فراغت  در شهرستان تشکیل شد.

وی از برگزار یجشنواره شهرستانی همت مضاعف ، کار مضاعف در زمینه اوقات فراغت در شهرستان خبرداد وافزود: دراین جشنواره ادارات برتر در فعالیت های اوقات فراغت معرفی می شوند.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است

 

کد: ۷۱۸۷

[ چهارشنبه نهم تیر 1389 ] [ 8:46 قبل از ظهر ] [ مهربان ]
تولد یک سالگی وبم رو با ۴ روز تاخیر جشن می گیرم طبیعتا" کیکی هم به دلیل تاخیر سفارش داده نشده وفعلا" عکس کیک تولد نرگس عزیز رو که با باباش توی یه روز به دنیا اومده وزحمت مارو برای گرفتن دوتا جشن کم کرده قرضی می ذارم جای کیکی که باید می گرفتم . یادش به خیر روزی که این وب رو با کمک دوست خوبم خانم صانعی  اونم تلفنی ساختم . چقدر خوشحال بودم برنامه های زیادی برای وبم داشتم که محقق نشد امیدوارم با یک ساله شدنش این توفیق حاصل شودالبته استارت اولیه رو با نوشته بهاری که گذشت زدم . امیدوارم بعد از این بتونم از حالت خبری صرف بیرونش بیارم .و از همه سوژه هایی که هروز در ذهنم رشد ونمو  می کنه پر بشه وحسن ختام فقط این جمله اونم به قول مریم زیباترین تولدها شاید شب آغازین بی دغدغه ماندن در گهواره است وبعد از آن عمری سوختن وساختن و.... فوت
[ دوشنبه هفتم تیر 1389 ] [ 6:45 بعد از ظهر ] [ مهربان ]

نمایشگاه عکس مبارزه با مواد مخدر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در فرهنگسرای فاروج برگزار شد.

مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گفت : این نمایشگاه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نیروی محترم انتظامی با هدف آشنایی نوجوانان وجوانان با علل گرایش به اعتیاد و مواد مخدر و همچنین به تصویر کشیدن چگونگی گرفتار شدن در دام اعتیاد برگزار گردید.

حسن رضوانی عنوان نمود :این نمایشگاه به مدت 5 روز  آماده بازدید علاقمندان و هنرمندان شهرستان می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جوانان ما بایستی با الگو برداری از والدین و همچنین افراد سالم و موفق جامعه و همچنین آگاه شدن از عواقب معضل اعتیاد سلامت مداری را در سرلوحه زندگی خود قرار دهند تا ما در آینده ای نزدیک شاهد رشد و سلامتی فرهنگی جوانان این مرز و بوم باشیم.

شایان ذکر است نمایشگاهی به همین منظور و همزمان با این نمایشگاه از سوی کانون تخصصی حضرت علی اکبر(ع) مسجد صاحب الزمان شهر تیتکانلو برپا می باشد.

شهرستان فاروج در ۹۰ کیلومتری بجنورد واقع شده است.

کد:۷۱۸۷

[ دوشنبه هفتم تیر 1389 ] [ 1:16 بعد از ظهر ] [ مهربان ]

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش فاروج به خبرنگار ما  گفت: امسال فعالیت های طرح اوقات فراغت آموزش وپرورش در 8 پایگاه شهری وروستایی انجام می شود.

مهدی قسمتی افزود: طرح غنی سازی اوقات فراغت پارسال در 5 پایگاه وبا همکاری 50 مربی متخصص و16 نفر از همکاران با جذب یک هزارو 345 دانش آموز انجام شد.

وی با اشاره به استقبال گسترده دانش آموزان از اردوهای یک روزه به مقصد مشهد مقدس وروستای هدفگردشگری شهرستان ( روستای استاد) افزود: 290 دانش آموز در این اردوها ی یک روزه حضور یافتند واز برنامه های آن استفاده کردند.

وی با اشاره به اجرای طرح هجرت در تابستان امسال درشهرستان تصریح کرد: مقدمات این طرح با تشکیلب ستاد ، برگزاری جلسات مختلف ، ارسال نامه به مدارس واعلام نیاز وهمکاری آموزشگاه ها انجام شد و42 آموزشگاه هدف اعلام نیازکرده اند.

وی تصریح کرد: عرصه های مختلف اجرای این طرح شناسایی ومدارس آماده کار می باشند.

وی افزود این طرح نیمه اول تیرماه آغاز وکلیه اعتبارات آن از سوی آموزش وپرورش وبسیج  پیش بینی شده است .

د ر132 آموزشگاهه فاروج 9 هزار دانش آ موز تحصیل می کنند.

 

کد: ۷۱۸۷

[ یکشنبه ششم تیر 1389 ] [ 1:35 بعد از ظهر ] [ مهربان ]

سالن تشریح پزشکی قانونی فاروج باحضور مسولان شهرستان افتتاح شد.

مسئول پزشکی قانونی فاروج دراین مراسم با اشاره به مشکلات ناشی از نبود سالن تشریح در شهرستان گفت: در صورت بروز مرگ مشکوک ، اجساد برای تشریح باید به مرکز استان منتقل می شد که هزینه های زیادی را در برداشت.

دکتر علی رجب پور، مساحت سالن تشریح را 20 متر مربع ذکر نمود وافزود: با تخصیص اعتبار از محل اعتبارات پزشکی قانونی استان این سالن با 10 میلیون تومان هزینه احداث وبه بهره برداری رسید.

وی افزود: در سه ماهه اول امسال 5 مرگ مشکوک برای تشریح به مرکز استان اعزام شدکه با افتتاح این سالن انجام این امر درخود شهرستان محقق شده است.

وی تشریح را در پرونده های قضایی راهگشا ذکر نمود وافزود: با تشریح ابهامات زیادی رفع وکشف حقیقت سریع تر صورت می گیرد.

وی با اشاره به اهدای یک هزار متر زمین از سوی شورای شهر برای پزشک قانونی شهرستان تصریح کرد: برای ساخت ساختمان اداری آزمایشگاه وبخش های مورد نیاز پزشکی قانونی  همت مسولان استانی وشهرستانی نیاز است.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است .

 کد: ۷۱۸۷
[ یکشنبه ششم تیر 1389 ] [ 1:21 بعد از ظهر ] [ مهربان ]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فاروج در جمع مربیان طرح اوقات فراغت  گفت: افزایش ارتباط جوانان وبه دنبال آن رشد معنویات در آنان مهمترین هدف برگزاری کلاس های هسته های فرهنگی وبوستان های معرفت است.

حجت الاسلام محمود عزیزی افزود: برای ترویج باورهای دینی ، کار فرهنگی اثر گذارترین راه است ودر کارهای فرهنگی با استفاده از ابزار روز وافزایش توان اعتقادی وعلمی باید تلاش شود.

دبیر ستاد اوقات فراغت تبلیغات اسلامی فاروج گفت: کلاس های فرهنگی که در قالب هسته وبوستان فرهنگی ومعرفت برگزار می شود در واقع باید فضایی برای طرح سوالات ورسیدن به پاسخ ابهامات جوانان باشد.

غلام علی نورانی افزود: توان اساتید کلاس ها برای تامین نیازهای جوانان مهمترین ابزاراست واساتید باید با استفاده از خلاقیت های خود ، جوانان ونوجوانان را به حضور در کلاس ترغیب نمایند.

وی تداوم ارتباط با شرکت کنندگان کلاس های اوقات فراغت را از مربیان خواستار شد وتصریح کرد: امسال کلیه کسانی که در هسته های فرهنگی وبوستان های معرفت  شرکت کننددرسامانه سازمان جوانان ثبت می شود.

شهرستان فاروج در 90 کیلومتری بجنورد واقع شده است.

 

کد: ۷۱۸۷

[ یکشنبه ششم تیر 1389 ] [ 1:1 بعد از ظهر ] [ مهربان ]

جشن شکرگزاری پایان بیسوادی با حضور مدیرکل نهضت سوادآموزی ومعاون مدیر کل امور روستایی درشهرستان فاروج کلید خورد.

مدیرکل نهضت سوادآموزی خراسان شمالی  در جلسه ستاد راهبردی نهضت سوادآموزی شهرستان گفت: براساس سرشماریسال 85 فاروج رتبه آخر بیسوادی استان را داشت که امروز با اقدامات انجام شده امیدواریم در دهه فجر امسال جشن شکرگذاری در این شهرستان برگزار شود.

عصمتی ، تشکیل ستاد ویژه جشن شکرگزاری ، آمارگیری اسمی ، برگزاری کلاس های دوره مقدماتی وبه تبع آن دوره تکمیلی برای افراد باقی مانده را از لوازم برگزاری جشن شکرگزاری ذکر نمود وافزود: با انجام این فعالیت ها ورساندن نرخ باسوادی به 97 درصد در گروه هدف جشن شکرگزاری در بهمن ماه برگزار می شود.

فرماندار فاروج گفت: برای رسیدن به اهداف افق1404 ،برخورداری از سواد برای استفاده از تکنولوژِی وامکانات اولویت ائل است وتوسعه در سایه دانش وبینش محقق می شود.

سید عبدالله ارجائی با اشاره به اهمیت فعالیت های نهضت سوادآموزی وتقدیر از فعالیت های پرسنل نهضت سوادآموزی شهرستان افزود: فاروج شهر دارالعلما ست واین نرخ با سوادی زیبنده این شهرنیست .

وی اظهار امیدواری کرد: با همت وکار مضاعف اهداف سند توسعه نهضت سوادآموزی محقق وبا ریشنه کنی بیسوادی حرکت به سمت ماندگاری وتثبیت سواد با تهییه امکانات  ، تجهیزات وکتاب های مورد نیاز نوسوادان آغاز شود.

وی پرسنا نهضت سوادآموزی زا مظلومترین خادمان ملت ذکر نمود وافزود: وضعیت آموزشیاران نسبت به سالهای گذشته بهتر شده اما کافی نیست وباید به این قشر فرهنگی توجه ویژه ای شود.

معاون مدیر کل روستایی خراسان شمالی با اشاره به امضای تفاهم نام بین نهضت سوادآموزی وسازمان شهرداری ها ودهیاری ها گفت:   روستاها ودهیارانی که در امر پاک سازیی روستاها از بیسوادی با نهضت سواد آموزی همکاری شایسته ای داشته باشند از اعتبارات بیشتری برخوردار خواهند شد.

قربانی افزود: افزایش نرخ باسوادی در روستاها به توسعه وآبادانی آن کمک می کند.

مدیر نهضت سوادآموزی فاروج با اشاره به فعالیت های انجام شده نهضت شهرستان گفت : نرخ باسوادی در حوزه شهری وروستایی در بخش مردان 27/98 و در بخش زنان 68/88 درصد ونرخ بی سوادی در حوزه شهری وروستایی در بخش مردان 72/1 ودر بخش خواهران 32/11 صدم درصد می باشد.

علی قنبری با اشاره به برنامه های نهضت برای روستاهای باقی مانده گفت: بیسوادی در 24 روستای شهرستان زیر نرم 90 درصد است ودر روستاهای که امکان تشکیل کلاس نیست آموزش به صورت فرد به فرد انجام شده است.

وی کمبود وسیله نقلیه را مهمترین مشکل نهضت سوادآموزی ذکر نمود وافزود: پاکسازی روستاها در دستور کار قرار گرفته وبرای تحقق این امر تامین وسیله نقلیه نیاز ضروری است .

در این جلسه تشکیل ستاد ویژه شکر گزاری پایان بی سوادی ، تشکیل کمیته های سوادآموزی در روستاها ی دارای دهیاری ، راستی آزمایی آمارگیری اسمی ، به عضویت درآمدن آموزشیاران در ستاد بحران و...... مصوب شد

[ پنجشنبه سوم تیر 1389 ] [ 9:40 قبل از ظهر ] [ مهربان ]

 

با حضور مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی وامام جمعه فاروج اختتامیه اولین جشنواره استانی قرآنی خانواده برگزار شد.

مدیر کل سازمان تبلیغات خراسان شمالی در این مراسم گفت: قرآن وعترت هدیه پیامبر برای امت اسلامی است وبهانه برگزاری چنین جشنواره هایی معطر ساختن فضا به عطر قثرآن در ماه رجب است.

حجت الاسلام روحانی نیا افزود: علی رغم برگزاری جلسات متعدد قرآنی در سطح کشور امروز قرآن مهجور ومظلوم است.

وی قرآن را قانون ومعیار صحیح زندگی ذکر نمود وافزود: تنها پرداختن به ظواهر وفاصله گرفتن از عمق وباطن قرآن مشکلات اجتماعی واخلاقی را در جامعه افزایش داده است.

امام جمعه فاروج ، قرآن را سرچشمه همه فضایل ، کمالات ومعلومات بشری ذکر نمود وگفت: آنچه بشر امروز به آن رسیده از قرآن  است واهل قرآن ازجایگاه ویژه ای در دنیا وآخرت برخوردارند.

حجت الاسلام محمد جواد شریعتی نژاد افزود: قرآن قانون زندگی سعادتمندانه بشر است وهرچه کاربردی تر شدن آن در زندگی انسان را به تعالی می رساند.

شایان ذکر است در این رقابت ها در خانواده های 2 نفره خانواده  عیسی اسفندیاری ، خانواده محمدی و خانواده موسی اسفندیاری هرسه گروه از شهرستان گرمه رتبه اول تا سوم را کسب نمودند.

ودر خانواده های 3 نفره ، خانواده رستمی از بجنورد ، خانواده بشیری از فاروج وخانواده باقری قلعه نو از اسفراین بهتربیت اول تا سوم شدند ودر خانواده 4 نفره خانواده قربان مرادی از فاروج رتبه اول را کسب نمودند ودر پایان مراسم از این خانواده ها با جوایز نقدی تقدیر شد.

[ پنجشنبه سوم تیر 1389 ] [ 8:39 قبل از ظهر ] [ مهربان ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

ما
در عصر احتمال به سر می بریم
در عصر شک وشاید
در عصر پیش بینی وضع هوا
از هر طرف باد بیاید!!!
روح قیصر شاد.
امکانات وب

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس